Znamy już pełen skład Rady Miejskiej w Węgrowie w kadencji 2024-2029. Co ciekawe, w dwóch okręgach kandydaci uzyskali identyczny wynik, co wiązało się z koniecznością... wylosowania kandydata, który obejmie mandat!
Poniżej pełna lista wyników w okręgach. Jeśli chodzi o komitety, 7 radnych wprowadził komitet KWW Wspólna Droga WWE, również 7 radnych weszło z list KWW Leszka Redosza. 1 radny uzyskał mandat z list KWW Węgrów Nasza Przyszłość.
Okręg nr 1 - REMIS! W wyniku losowania radną została Beata Gashi.
- Beata Gashi - 133 głosy (50%)
- Robert Kocon - 133 głosy (50%)
Okręg nr 2 - radną została Barbara Szymańska.
- Tomasz Staręga - 117 głosów (42,39%)
- Agnieszka Kuśmirek - 38 głosów (13,77%)
- Barbara Szymańska - 121 głosów (43,84%)
Okręg nr 3 - radnym został Roman Postek.
- Roman Postek - 141 głosów (47,32%)
- Jacek Giers - 75 głosów (25,17%)
- Elżbieta Podgórska - 82 głosy (27,52%)
Okręg nr 4 - radnym został Mariusz Witkowski.
- Mariusz Witkowski - 119 głosów (54,34%)
- Wioletta Falkowska - 29 głosów (13,24%)
- Halina Kowalczyk - 71 głosów (32,42%)
Okręg nr 5 - radnym został Janusz Kosiorek.
- Adam Godlewski - 61 głosów (20,82%)
- Krzysztof Wyszogrodzki - 110 głosów (37,54%)
- Janusz Kosiorek - 122 głosy (41,64%)
Okręg nr 6 - radnym został Maciej Robak.
- Maciej Robak - 206 głosów (50,24%)
- Izabela Ratyńska - 204 głosy (49,76%)
Okręg nr 7 - radną została Wioleta Ojdana.
- Radosław Łuszczyński - 120 głosów (25,42%)
- Wioleta Ojdana - 203 głosy (43,01%)
- Marzena Dziubek - 149 głosów (31,57%)
Okręg nr 8 - radną została Jadwiga Snopkiewicz.
- Karol Wojtyra - 39 głosów (9,40%)
- Jadwiga Snopkiewicz - 139 głosów (33,49%)
- Andrzej Grabek - 102 głosy (24,58%)
- Jacek Antoński - 135 głosów (32,53%)
Okręg nr 9 - REMIS! Radną w wyniku losowania została Agata Adamczuk.
- Ewelina Suchodolska - 50 głosów (12,32%)
- Elżbieta Dołowa - 178 głosów (43,84%)
- Agata Adamczuk - 178 głosów (43,84%)
Okręg nr 10 - radnym został Mateusz Majewski.
- Mateusz Majewski - 139 głosów (42,77%)
- Monika Kuśmirek-Giers - 56 głosów (17,23%)
- Jarosław Soszyński - 130 głosów (40%)
Okręg nr 11 - radnym został Zbigniew Ługowski.
- Agnieszka Jurkowska - 147 głosy (32,74%)
- Zbigniew Wrzosek - 110 głosów (24,50%)
- Zbigniew Ługowski - 192 głosy (42,76%)
Okręg nr 12 - radną została Iwona Rejmuza.
- Małgorzata Pietruczanis - 98 głosów (24,81%)
- Leszek Redosz - 143 głosy (36,20%)
- Iwona Rejmuza - 154 głosy (38,99%)
Okręg nr 13 - radnym został Jerzy Szczęśniak.
- Adrian Majewski - 177 głosów (45,85%)
- Jerzy Szczęśniak - 209 głosów (54,15%)
Okręg nr 14 - radnym został Tomasz Rowicki.
- Robert Zawadzki - 130 głosów (44,83%)
- Tomasz Rowicki - 160 głosów (55,17%)
Okręg nr 15 - radnym został Rafał Brzezik.
- Dariusz Dobosz - 82 głosy (19,39%)
- Rafał Brzezik - 170 głosów (40,19%)
- Jarosław Miklaszewski - 11 głosów (2,60%)
- Barbara Jakubisiak - 160 głosów (37,83%)
Prezydium rady zostanie wybrane spośród członków po zaprzysiężeniu podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej Węgrowa nowej kadencji.